S linkou 35 do Mestského parku od 7. 5. 2022

Vážení cestujúci,

od soboty 7. mája 2022 bude zavedená nová linka 35 na trase KLOKOČINA, Kmeťova – Poliklinika Klokočina – Štúrova – Centrum – Andreja Hlinku, Centro – Predmostie – MESTSKÝ PARK a späť.

Linka bude premávať v soboty, nedele a sviatky v pravidelnom intervale 60 minút. Odchody z Klokočiny budú v časoch od 9:40 do 18:40, z Mestského parku od 10:03 do 19:03. Počas letných školských prázdnin bude z Mestského parku vykonávaný aj spoj o 19:33. Na všetkých spojoch bude platiť rozšírená preprava bicyklov (max. 6 bicyklov na nosiči inštalovanom na zadnom čele vozidla).

Linka 35 nadväzuje na tradíciu pôvodnej cyklobusovej linky C35. Oproti pôvodnému riešeniu s umiestnením bicyklov v interiéri prestavaného staršieho autobusu Karosa B 732 budú po novom na linku nasadzované nízkopodlažné autobusy SOR NB 12 s cyklonosičom umiestneným na zadnom čele vozidla. S vyložením a zložením bicykla cestujúcim pomôže asistent prepravy, ktorý bude v autobuse prítomný. Nové riešenie umiestnenia bicykla okrem iného prinesie vyššiu kapacitu pre celkový počet prepraviteľných cestujúcich do/z Mestského parku.

Nová linka na rozdiel od svojej predchodkyne nebude premávať v úseku Mestský park – Nemocnica Zobor. Náhradou v tomto úseku sú spoje linky 9, ktoré budú v nepracovných dňoch v čase od 8. do 18. hodiny taktiež s rozšírenou prepravou bicyklov za rovnakých podmienok ako na linke 35. Oproti pôvodnému cyklobusu, ktorý na Zobor premával len 3-krát denne tak bude možné bicykle týmto smerom prepravovať každé dve hodiny.